• Černobílá. Černá a bílá. A miliony odstínů šedi. To je to, co mě v posledních měsících opět zasáhlo a tak jsem se v určitém směru odklonil ze světa digitální čistoty a vrátil se ke královně, analogové fotografii. Začínám opět jako elév, to, co jsem kdysi v hlavě měl je dávno pryč. Ale je to krása, zase vybírat, který film koupit a na jako příležitost, jestli jemný, nebo kontrastní ... jakou vývojku, jak dlouho vyvolávat. Jestli stockem nebo ředěnou.... těch možností je tolik, že to tvoří samostatnou galaxii ve vesmíru.Uvidíme.

Chlubit se úspěchy jde snadno. Pokud tedy již jsou. Já se zatím můžu "pochlubit" jen neúspěchy. Bohužel mi zatím focení na analog příliš radosti z výsledků nepřineslo. Nějak se mi setkává jedna negativní zkušenost s druhou. Ale hůl nad sebou ještě nelámu. Po umístění svých prvních vyvolaných fotek na různé skupiny, zaobírající se analogovou fotkou (článek ZDE - otevře se v novém okně) mě zasypala lavina ... no ok, menší lavinka .... - kritických hlasů. Ne co se týče náplně, kompozice a podobně. Ty jsem ani moc neočekával, přeci jenom už fotím nějakou chvíli - ale co se týče kvality. Resp. technických nedostatků, abych byl ještě přesnější. Hlášky "Teče ti tam světlo" bylo asi na tom to nejpříjemnější. Nervy, které chytám při navíjení svitku do cívky mě ale přivedou do hrobu. Copak by bylo tak pracné tam zavést dostatečně širokou zaváděcí mezírku cca 3 mm, anby se tam dal film nasunout a pak buď tlačením za hrany filmu nebo pohybem cik-cak cívky film namotal? Fakt tohle nechápu ..... A ještě k tomu to má JOBO 1520 zaváděcí drážky vevnitř, po tmě je nenahmatáte, kdybyste se zbláznili.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oslovily Vás moje ukázky? Klikněte na vstup do Portfolia.

Najdete mě na:

Narozen v roce 1967, srdcem jsem zůstal pořád Broumovákem. Kralupy, kde žiji nyní, se mi prostě nějak "nedostaly pod kůži." Mám rád lidi, komunikaci s nimi a snažím se fotit tak, jak je vidím já, ne jak se chtějí vidět sami.

 

  •  
  •  
  •  
  •