HX701 je doma

HX701 je doma

Tři roky. 3 roky a nějaký den trvalo, než se mi podařilo dát dohromady sestavu, se kterou plánuji "dobýt svět" !!! Jako první počin byl nákup RZ67, po nějaké době její prodej, mezitím dokupování objektivů, kazet na filmy, pak přišel nákup Phase One 645DF+ a k tomu digitální stěny a posléze nákup RZ67ProIID. No a jak to všechno

skloubit? Jak dát digitální stěnu na RZ? No právě že přes adaptér HX701.

Zasvěcení vědí, o tom žádná. Nezasvěcení se k tomuto článku ani nedostanou, protože proč. Nezajímá je to. Ale to je i v pořádku. Já si splnil další ze svých cílů a téměř zkompletovat tenhle nádherný přístroj včetně příslušenství.
Pro ty, kteří v tom nejsou až tak zběhlí je tento krátký článek.

Adaptér HX701 je příslušenství, sloužící k připojení digitální stěny Phase One na tělo analogového fotoaparátu Mamiya RZ67ProIID. Jak je z názvu patrné, právě toto tělo už digitální stěnu plně podporuje a odpadá nutnost různých synchronizačních kabelů. Prostě jen 701 připnete na DB (digital back) a to celé připojíte k tělu aparátu. Právě ta kombinace používání starých skel včetně jejich charakteristické kresby, jejich vad a následné rychlé převedení do digitální podoby mě na tom lákala nejvíc a tak jsem hledal a hledal, kde HX701 koupit. Bohužel, doba je velice nepříznivá, adaptérů málo a jejich cena se blíží ceně za kosmickou loď v měřítku 1:1  - až do letošního léta. Ne že bych získal adaptér zadarmo, ale nemusel jsem prodat ledvinu nebo tak něco. Jo, nepodívám se asi příští rok do Asie, jak jsem si myslel a ani na Island, budu hodně pracovat a brát i kšefty, na které bych se jinak asi vykašlal, ale neznám moc těch, kteří celý život dostávají vše jen tak.

Jednou po mě prostě zůstane pro někoho ucelená sbírka, pro jiného hromada šrotu. Ale do té doby doufám, že mi to přinese hodně chvil uspokojivé tvorby a krásné zážitky u focení.

[/pb_text][/pb_column][/pb_row]

Smolej.cz - Úvodní strana